A A+ A++
A
Data dodania: 2022-08-13

Tenis dla niewidomych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dofinansuje zajęcia tenisowe dla niewidomych i słabowidzących mieszkańców województwa pomorskiego. 

Będzie to już kolejna edycja Akademii Tenisa dla Niewidomych i Słabowidzących, w której mogą wziąć udział osoby z Pomorza, które posiadają orzeczenia o niepełnosprawności narządu wzroku. Projekt, w którym mogą wziąć udział zarówno dorośli, jak i osoby niepełnoletnie, będzie realizowany do 31 marca 2023 roku. 

W ramach programu uczestnicy nie tylko będą trenować blind tenis, ale również zostanie im zapewniona opieka lecznicza i terapeutyczna, czy konsultacje ze specjalistami z różnych dziedzin. Zajęcia będzie organizować Fundacja Widzimy Inaczej (www.widzimyinaczej.org.pl) i tam można uzyskać bliższe informacje na temat akademii.  

Blind tenis to stosunkowo młoda dyscyplina dla OzN w Polsce, gdyż pierwsze zajęcia miały miejsce w 2015 roku. Zawodnicy grają oczywiście na innych kortach niż zdrowi tenisiści, mają też oczywiście nieco inne rakiety, a gra się przy użyciu specjalnych dźwiękowych piłek.