A A+ A++
A
SportData dodania: 2023-07-29

Liga Mistrzów w ampfutbolu z udziałem Wisły Kraków

Liga Mistrzów w ampfutbolu z udziałem Wisły Kraków

 

Mistrz Polski Wisła Kraków zagra w turnieju Ligi Mistrzów EAFF (Europejskiej Federacji Ampfutbolu) w hiszpańskiej hiszpańskiej Esteponie koło Malagi.

 

Liga Mistrzów będzie rozgrywana między 10 a 12 listopada na dwóch stadionach: Estadio Municipal de Atletismo i Estadio Municipal Francisco Muñoz Pérez. W turnieju weźmie udział osiem zespołów, oprócz Wisły Kraków o zwycięstwo będą walczyć także zawodnicy z Etimesgut Amputee Sport Club (Turcja). Turcy przed rokiem pokonali w finale Ligi Mistrzów krakowską Wisłę 5:2 (turniej był rozgrywany w stolicy Małopolski) i teraz krakowianie będą mieli okazje do rewanżu. Wisła przed rokiem debiutowała w tych rozgrywkach. Listę uczestników turnieju uzupełniają: Flamencos Amputados (Hiszpania), Paris FC (Francja), Portsmouth Amputee FC (Anglia), Sporting Amp FC (Włochy), Dila (Gruzja) i Bohemians (Irlandia).

Polacy i Turcy są ponownie zaliczani do grona największych faworytów, ale duże szanse na końcowy sukces eksperci przyznają także angielskiej drużynie Portsmouth Amputee FC.

Ligi Mistrzów EAFF będzie rozgrywana po raz trzeci. Pierwsza edycja miała miejsce w 2019 roku w stolicy Gruzji – Tbilisi (Gruzja), a drugi turniej miał być rozegrany w 2020 roku w Bielsku Białej, ale został odwołany z powodu pandemii COVID-19. W 2021 roku najlepsze klubowe drużyny gościła Turcja (Gaziantep), a w tamtym roku – Kraków.

Z każdego z dotychczasowych turniejów mistrz Polski przywoził medal. W 2019 roku Legia Warszawa zajęła trzecie miejsce (po zwycięstwie 3:2 nad Cork City z Irlandii) , dwa lata później legioniści przegrali w finale 1:3 z tureckim Sahibey B.S. , podobne Wisła Kraków z zespołem z Etimesgutu przed rokiem. Tak więc wszystkie trzy edycje Ligi Mistrzów EAFF wygrywali Turcy (w 2019 roku – Ortotek Gaziler S.K.). Czy tak będzie i tym razem?