A A+ A++
A
SportData dodania: 2023-11-14

Najlepsi judocy walczyli w Gdańsku

Ponad 90 zawodników z ośmiu klubów uczestniczyło w zawodach Pucharu Polski w Judo Osób z Niepełnosprawnościami. Zawody stały na wysokim poziomie, a najwięcej indywidualnych zwycięstw odnotowali judocy z Gdańska.

 

Puchar został rozegrany w Gdańsku (4-5 listopada). Największą reprezentację – 34 zawodników – wystawili gospodarze z UKS Ada Judo Fun Gdańsk. 20 judoków walczyło w barwach PGE Akademia Judo Poznań, 12 reprezentantów wystawił Integracyjny Klub Sportowy ATAK Elbląg, a po siedmiu zawodników przyjechało z dwóch opolskich klubów: Judo UKS Okay i UKS Judo 1 LO. Pięciu pucharowiczów wystawił UKS Judo Fight Club Warszawa, tak samo pięciu uczestników Pucharu Polski miała Aneta Judo Team Kraków, a jedna judoczka reprezentowała Klub Judo Koka Jastrzębie.

Judocy walczyli w 26 grupach, stoczono prawie 130 pojedynków. Najwięcej końcowych tryumfów odnieśli judocy z Gdańska, którzy wygrali w 10 kategoriach. W sześciu kategoriach zwyciężyli zawodnicy ATAK Elbląg, w pięciu – PGE Akademia Judo Poznań, w trzech – UKS Judo Fight Club Warszawa, w dwóch – UKS Judo 1 LO Opole i w jednej kategorii –  Judo UKS Okay Opole.

Zawody Pucharu Polski w Judo OzN stały na wysokim poziomie sportowym, co potwierdzali obecni w Gdańsku trenerzy i działacze Polskiego Związku Judo. Wiele pojedynków było nie tylko zaciętych, ale i dowodzących, że rosną umiejętności zawodników, a system szkolenia w klubach przynosi coraz lepsze owoce. Szkoleniowcy, instruktorzy mieli okazję nie tylko podglądać konkurencję, ale również wymieniać się uwagami, doświadczeniami i służyć sobie radą w pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Takie pucharowe zawody służą też trenerom kadry narodowej do poszukiwania reprezentantów i reprezentantek, którzy będą walczyć w barwach Polski w zawodach międzynarodowych.