A A+ A++
A
Data dodania: 2022-08-13

Kolarze rozpoczęli sezon

Sześciu Polaków zaprezentowało się podczas pierwszych zawodów Pucharu Świata w kolarstwie szosowym w tegorocznym sezonie paraolimpijskim w belgijskiej Ostendzie.

Najlepiej z nich zaprezentował się Krzysztof Plewa, który zajął 4 miejsce w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii H5 (rower z napędem ręcznym – handbike) na dystansie 81,6 km. Polak osiągnął czas 2:19:41, przegrywając po zaciętym finiszu walkę o  trzecie miejsce z Francuzem Loic Vergnaud. Zwyciężył Holender Tim de Vries (2:12:11).

Z kolei Rafał Wilk zajął szóste miejsce w indywidulanej jeździe na czas na rowerze z  napędem ręcznym, ale w kategoria H4 na dystansie 20 km. Nasz zawodnik osiągnął czas poniżej 30 minut – 29:57 i stracił do zwycięzcy Geerta Schippela z Holandii 1:46. Jeszcze lepszą pozycję – 5 – osiągnął Rafał Wilk w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 81,6 km. Polka pokonał tę trasę w czasie 2:10:08, tracąc nieco ponad 2  minuty do zwycięzcy, którym został Belg Jonas van de Steene.