A A+ A++
A
SportData dodania: 2022-08-13

Gramy razem

Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Cała przedostatnia kolejka dedykowana jest sportowcom z niepełnosprawnością intelektualną pod hasłem #GrajmyRazem. Niepełnosprawni piłkarze będą obecni na trybunach, a na stadionowych telebimach będą emitowane filmy promujące Olimpiady Specjalne z udziałem Roberta Lewandowskiego, ambasadora ruchu Special Olympics w Polsce.  

Jest to część Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, który odbywać się będzie od 20 do 29 maja. – Cieszymy się, że wspólnie z Ekstraklasą możemy promować nasze hasło #GrajmyRazem, które jest zaproszeniem do przyjścia i poznania osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zapraszamy kibiców na nasze treningi i zawody, bo w ten sposób najłatwiej przekonać się, że wszelkie różnice i bariery są tylko w naszych głowach i łączy nas zdecydowanie więcej, niż moglibyśmy kiedykolwiek przypuszczać – powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalna Olimpiad Specjalnych Polska, cytowana w komunikacie opublikowanym przez PKP BP Ekstraklasa. 

Europejski Tydzień Piłki Nożnej odbędzie się już po raz 22 i od początku jest współorganizowana przez UEFA i krajowe federacje piłkarskie. W tym roku mecze i turnieje piłkarskie odbędą się w ponad 30 krajach zrzeszonych w UEFA. Ponadto dla niepełnosprawnych piłkarzy, ich opiekunów i trenerów organizowane będą treningi, konferencje, czy sympozja z udziałem profesjonalnych piłkarzy i trenerów.  

Kampanię #GrajmyRazem i Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych wspierają m.in. Ministerstwo Sportu i Turystyki i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych